KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052178

nr 1405 2178

Hedvig Strandberg

(1842-1931), Sverige

Oljemålning, Hedvig Strandberg (1842-1931), Sverige. Skogslandskap med väg. Signerad, daterad 1911. Olja på duk, 55x46, yttermått inklusive ram: 65x56 cm

Hedvig Strandberg, svensk målare och tecknare född 1842, död 1931 .

Utrop:

1.000 kr

Såld:

600 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:32:48

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Hedvig Strandberg

Läs mer om Hedvig Strandberg