KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13931022

nr 1393 1022

Gunnar Torhamn

(1894-1965), Sverige

Oljemålning, Gunnar Torhamn (1894-1965), Signerad, båtbyggare. Olja på pannå, 44x55cm, yttermått inklusive ram: 66x75cm

Gunnar Torhamn, svensk bildkonstnär född 1894, död 1965.

Utrop:

8.000 kr

Såld:

11.000 kr

måndag 26 april 2021
kl 21:05:03

  • Klassiska
  • 26 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Gunnar Torhamn

Läs mer om Gunnar Torhamn