KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052175

nr 1405 2175

Gudrun Holm

(f. 1913), Sverige

Oljemålning, Gudrun Holm (f. 1913), Sverige. Landskap med hästar. Signerad. Olja på pannå, 25x33cm, yttermått inklusive ram: 37x45cm

Gudrun Holm, svensk målare född i Berlin 1913.

Utrop:

400 kr

Såld:

200 kr

måndag 21 juni 2021
kl 19:23:03

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Gudrun Holm

Läs mer om Gudrun Holm