KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13919562
*
nr 1391 9562
Gösta Geerd
(1907-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 45x28cm, yttermått inklusive ram: 58x42cm
Kondition: fläckar
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 april 2021
kl 19:27:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 19:16:29
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gösta Geerd
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Läs mer om Gösta Geerd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta geerd olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Gösta Geerd
Kondition: fläckar
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
Läs mer om Gösta Geerd
nr 1391 9562
Gösta Geerd
(1907-1982), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 45x28cm, yttermått inklusive ram: 58x42cm
Kondition: fläckar
Gösta Geerd, svensk målare och tecknare född 1907, död 1982.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 april 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/4 19:16:29 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gösta Geerd
Gösta Geerd, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1907, död 1982.Läs mer om Gösta Geerd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta geerd olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



