KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14114018
*
nr 1411 4018
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, "Höstbjörk i Svartdal". Signerad, daterad 63. Olja på pannå, 36x45cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 augusti 2021
kl 18:45:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/8 13:28:23
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Fritz Smedberg
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Läs mer om Fritz Smedberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fritz smedberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Fritz Smedberg
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
Läs mer om Fritz Smedberg
nr 1411 4018
Fritz Smedberg
(1900-1977), Sverige
Oljemålning, "Höstbjörk i Svartdal". Signerad, daterad 63. Olja på pannå, 36x45cm, yttermått inklusive ram: 50x60cm
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/8 13:28:23 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Fritz Smedberg
Fritz Smedberg, svensk bildkonstnär född 1900 i Norrbärke, död 1977 i Gävle.Läs mer om Fritz Smedberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fritz smedberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



