KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14852047
nr 1485 2047
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Vid Hakefjorden". Signerad, daterad 1976. Olja på duk, 37x59 cm, yttermått inklusive ram: 39x61 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 19:33:34
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg