KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14852050

nr 1485 2050

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Oljemålning, "Pilarna tidig vår". Signerad, daterad 1976. Olja på duk, 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 55x75 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

100 kr - 500 kr

måndag 29 augusti 2022
kl 19:33:34

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg