KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872033

nr 1487 2033

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Oljemålning, Katt. Signerad, daterad 1970. Olja på duk, 64x52 cm, yttermått inklusive ram: 66x54 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 18:51:22

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg