KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872057

nr 1487 2057

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Oljemålning, "I växthuset". Signerad, daterad 1977. Olja på duk, 37x58 cm, yttermått inklusive ram: 40x61 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 19:28:44

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg