KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14852019

nr 1485 2019

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

Oljemålning, "Gat-vy". Signerad, daterad 1956. Olja på duk, 52x66 cm, yttermått inklusive ram: 56x70 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 29 augusti 2022
kl 19:33:34

29/8 13:25:26 1      Vinnande bud
29/8 17:39:58 1      justering av budtak

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg