KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13913098

nr 1391 3098

Edgar Wallin

(1892-1963), Sverige

Oljemålning, Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Signerad, daterad 1956, Stockholmsmotiv. Olja på pannå, 32x40, yttermått inklusive ram: 46x53 cm

Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.

Utrop:

700 kr

Såld:

400 kr

måndag 19 april 2021
kl 19:40:53

Edgar Wallin

Läs mer om Edgar Wallin