KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292016
nr 1629 2016
Chenia Ekström
(1915-1985), Sverige
Oljemålning, Hus. Signerad. Olja på pannå, 53x45 cm, yttermått inklusive ram: 77x68 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 juni 2024
kl 18:31:13
15/6 13:00:00
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Chenia Ekström
Läs mer om Chenia Ekström
Lis Husberg (f. 1920)