KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13899611
nr 1389 9611
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Gran Canaria. Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 41x49 cm
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 april 2021
kl 18:39:21
5/4 18:21:27
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo