KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14204129

nr 1420 4129

Brita af Klercker

(1906-2001), Sverige

Oljemålning, "Provencalskt Landskap, Utställd SAK. Signerad. Olja på duk, 32x44 cm, yttermått inklusive ram: 50x63

Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 27 september 2021
kl 19:59:41

Brita af Klercker

Läs mer om Brita af Klercker