KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13174005
*
nr 1317 4005
Bodil Hedlund
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 76x99 cm
Kondition: smärre färgbortfall
Bodil Hedlund, svensk bildkonstnär född 1946 i Östersund.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2020
kl 18:36:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 23:55:56
1
Vinnande bud
- Klassiska
30 mar
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bodil hedlund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Bodil Hedlund
Kondition: smärre färgbortfall
Bodil Hedlund, svensk bildkonstnär född 1946 i Östersund.
Läs mer om Klassiska
nr 1317 4005
Bodil Hedlund
(f. 1946), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 76x99 cm
Kondition: smärre färgbortfall
Bodil Hedlund, svensk bildkonstnär född 1946 i Östersund.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 4.000 kr |
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/3 23:55:56 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
30 mar
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bodil hedlund olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



