KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299152
*
nr 1429 9152
Beth Zeeh
(1911-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 55. Olja på duk, 46x60, yttermått inklusive ram: 65x78 cm
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2021
kl 18:32:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 14:39:38
1
Vinnande bud
1/11 18:05:26
2
800 kr
1/11 18:05:26
1
900 kr (Budbetjänt)
1/11 18:06:03
2
1.100 kr
1/11 18:06:03
1
1.200 kr (Budbetjänt)
1/11 18:06:33
2
1.400 kr
1/11 18:06:33
1
1.500 kr (Budbetjänt)
1/11 18:06:48
2
1.700 kr
1/11 18:06:48
1
1.800 kr (Budbetjänt)
1/11 18:09:06
2
1.900 kr
1/11 18:09:06
1
2.000 kr (Budbetjänt)
1/11 18:09:36
2
2.200 kr
1/11 18:09:36
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: beth zeeh olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:52
*
Beth Zeeh
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
Läs om budbetjänten
nr 1429 9152
Beth Zeeh
(1911-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 55. Olja på duk, 46x60, yttermått inklusive ram: 65x78 cm
Elisabeth (Beth) Zeeh, svensk bildkonstnär född 1911, död 2004.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/10 14:39:38 | 1 | Vinnande bud |
| 1/11 18:05:26 | 2 | 800 kr |
| 1/11 18:05:26 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 1/11 18:06:03 | 2 | 1.100 kr |
| 1/11 18:06:03 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 1/11 18:06:33 | 2 | 1.400 kr |
| 1/11 18:06:33 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 1/11 18:06:48 | 2 | 1.700 kr |
| 1/11 18:06:48 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 1/11 18:09:06 | 2 | 1.900 kr |
| 1/11 18:09:06 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 1/11 18:09:36 | 2 | 2.200 kr |
| 1/11 18:09:36 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: beth zeeh olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:52



