KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14021006

nr 1402 1006

Bengt Fransson

(f. 1935), Sverige

Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 64x52 cm

Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 7 juni 2021
kl 18:01:58

Bengt Fransson

Läs mer om Bengt Fransson