KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14021006
nr 1402 1006
Bengt Fransson
(f. 1935), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad. Olja på duk, 60x49 cm, yttermått inklusive ram: 64x52 cm
Bengt Fransson, svensk målare född i Östanåbruk 1935.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 7 juni 2021
kl 18:01:58
1.500 kr
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.200 kr