KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13988082
nr 1398 8082
Anders Altzar
(1886-1939), Sverige
Oljemålning, Landskap med stugor. Signerad, daterad -29. Olja på duk, 65x80, yttermått inklusive ram: 80x96 cm
Anders Altzar, född 1886, död 1939, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 24 maj 2021
kl 18:25:56
20/5 16:23:14