KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099052

nr 1409 9052

Alvar Jonson

(f. 1914), Sverige

Oljemålning, "Trädgrupp". Signerad, daterad -75. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 35x40 cm

Carl Alvar Jonson, svensk målare född i Halmstad 1914.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 2 augusti 2021
kl 20:48:01

Alvar Jonson

Läs mer om Alvar Jonson