ART / Oil paintings / Oil painting 16913448
nr 1691 3448
Algot Törneman
(1909-1993), Sverige
Algot Törneman (1909-1993), Sweden. Komposition med ek. Signerad P Törneman. Oil on canvas, 53x65 cm, outer dimensions including frame: 58x70 cm,
OIL PAINTING, Komposition med ek. Signerad P Törneman. Olja på duk, 53x65 cm, yttermått inklusive ram: 58x70 cm
Algot Törneman (signatur P Törneman), Swedish artist born 1909, dead 1993.
700
SEK 350
Monday Mars 31 2025
at 18:54:22
31/3 08:38:58
300 kr
31/3 18:49:22
Algot Törneman
Read more about Algot Törneman