KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13977400

nr 1397 7400

Albert Krüger

(1885-1965), Sverige

Oljemålning, Albert Krüger (1885-1965), Sverige. Signerad. Olja på duk, 54x44cm, yttermått inklusive ram: 72x64cm

Albert Krüger, svensk målare född 1885 i Skåne, död 1965.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 17 maj 2021
kl 20:24:49

16/5 16:46:12 1      100 kr
17/5 19:35:35 2      Vinnande bud

Albert Krüger

Läs mer om Albert Krüger