KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16091029

nr 1609 1029

Agnes Börjesson

(1829-1900), Sverige

Oljemålning, Klostergång Taormina. Signerad. Olja på pannå, 34x21 cm, yttermått inklusive ram: 41x29

Kondition: slitage, skador

Agnes Börjesson, svensk bildkonstnär född 1829, död 1900.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.800 kr

måndag 25 mars 2024
kl 18:55:57

  • Klassiska
  • 25 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Agnes Börjesson

Läs mer om Agnes Börjesson