KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16322113
nr 1632 2113
Agda Holst
(1886-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1938, Kaktus. Olja på pannå, 37x28 cm, yttermått inklusive ram: 48x40 cm
Agda Holst, svensk målare född i Kristianstad 1886, död 1976.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 15 juli 2024
kl 18:04:49
12/7 13:41:57
1.500 kr
15/7 17:55:39