LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 7298180
nr 729 8180
CANDLESTICKS
one pair, silver, Tesi, 1956, height: 17, dented, wear.
1 par, Silver, Tesi, 1956, höjd: 17
Condition: buckliga, slitage
Withdrawn
Monday December 5 2011
at 18:38:48
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver