LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Ljusstakar 1193405
*
nr 119 3405
Ljusstakar
Lenght: ()
1 par, Gefle
Estimate:
100
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday February 11 2002
at 16:00:00
- Bid history
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake
-
6587 EGG CUPS
one pair, silver, sterling, (k9)CG Hallberg, Gust...//
Auction ends
in two days
12 jan at 20:40
-
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in two days
12 jan at 19:49
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in two days
12 jan at 20:02
-
6714 Elljusstake
Elflugan. Length: 32 cm. Height: 39, 5 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
in two days
12 jan at 18:07
-
6311 FLOOR CANDLEST..
2 pcs, brass. Height: 78-98cm,
Present: SEK 600
Auction ends
in two days
12 jan at 19:00
-
6386 WALL SCONCES
one pair. Height: 41, 5 cm,
Present: SEK 450
Auction ends
in two days
12 jan at 20:40
*
Ljusstakar
nr 119 3405
Ljusstakar
Lenght: ()
1 par, Gefle
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 250 |
| Auction date: |
Monday February 11 2002 |
- Bid history
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake
-
6587 EGG CUPS
one pair, silver, sterling, (k9)CG Hallberg, Gust...//
Auction ends
in two days
12 jan at 20:40 -
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in two days
12 jan at 19:49 -
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
in two days
12 jan at 20:02
-
6714 Elljusstake
Elflugan. Length: 32 cm. Height: 39, 5 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
in two days
12 jan at 18:07 -
6311 FLOOR CANDLEST..
2 pcs, brass. Height: 78-98cm,
Present: SEK 600
Auction ends
in two days
12 jan at 19:00 -
6386 WALL SCONCES
one pair. Height: 41, 5 cm,
Present: SEK 450
Auction ends
in two days
12 jan at 20:40



