bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 14245026



*

nr 1424 5026


Ljusstakar

ett par, silver. Höjd: 12 cm, Bruttovikt: ca 591 g


Utrop:

700 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 oktober 2021
kl 18:06:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/10 02:00:35 1      300 kr
5/10 08:53:32 2      350 kr
5/10 10:34:42 1      400 kr
9/10 15:05:22 3      450 kr
9/10 23:13:16 4      600 kr
11/10 17:59:55 5      600 kr
11/10 17:59:55 4      600 kr (Budbetjänt)
11/10 18:01:21 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 500 kr
  Göteborg 500 kr
  Helsingfors 500 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Silver
Metalliskt grundämne; Ag. Halten av silver angavs förr i lod, lödighet; 1 lod=1/16. Numera anges silverhalten i tusendelar. Verksilver har proportionen 830/1000 och sterlingsilver (eller engelskt silver) håller 925/1000.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake silver ädelmetall
  • 8315 Appliquer
    Ett par, med prismor. Höjd: 32cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 oktober kl 20:55
  • 8236 Golvljusstake
    smide. Höjd: 72 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 oktober kl 18:14
  • 2014 Jardiniere
    + ett par, Ljusstakar 3-armade, Rörstrand, Gunnar ..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 oktober kl 18:30
  • 8039 Ljusstakar
    3 st, Kosta Boda, "Polar". Göran Wärff (f. 1933), ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 oktober kl 19:01
  • 8341 Ljusstakar
    Ett par, kolonn, tenn. Höjd: 27cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 oktober kl 20:24
  • 1033 Ljusstakar
    Ett par, sent 1800-tal, porslin och broms. Höjd: 48cm
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    25 oktober kl 19:54




Ladda ner broschyr