Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 16033242



*

nr 1603 3242


Ljusstakar

4 st + bricka, Percy, Gefle. Höjd: 12 längd: 51 cm


Kondition: skadad, lagad

Utrop:

700 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 mars 2024
kl 18:17:48


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/3 13:56:33 1      Vinnande bud
4/3 18:04:03 2      400 kr
4/3 18:04:03 1      450 kr (Budbetjänt)
4/3 18:04:21 2      500 kr
4/3 18:04:21 1      600 kr (Budbetjänt)
4/3 18:04:51 2      700 kr
4/3 18:04:51 1      800 kr (Budbetjänt)
4/3 18:08:42 2      900 kr
4/3 18:08:42 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bricka gefle ljusstakar ljusstake percy svensk keramik svenska keramiker
  • 3070 Ljusstakar
    Ett par, 1800-tal. Höjd: 20 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 18:37
  • 4325 Ljusstakar
    ett par, mässing, Lars Holmström (1894-1959), Sver..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 19:38
  • 4294 Ljusstakar
    ett par, nysilver, höj- och sänkbar. Höjd: 21-27 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 19:18




Ladda ner broschyr