FURNITURE / Tables / Lamp table 9366360

nr 936 6360

LAMP TABLE

elm wood, length: 65, width: 43, height: 74, kompletterad/omarbetad, wear, damages.

Alm, längd: 65, djup: 43, höjd: 74

Condition: kompletterad/omarbetad, slitage, skador

300

SEK 100

Monday January 26 2015
at 20:52:10

26/1 06:48:23 1      Vinnande bud

Träslag; Alm
Träslag; Almrot
Från almens rotansvällning.
Sven Palmqvist (1906-1984)
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor