Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Kandlabrar 8513034



*

nr 851 3034


Kandlabrar

one pair, plätter, height: 28 cm,


1 par, pläter, höjd: 28 cm


Estimate:

800

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday October 7 2013
at 18:58:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
5/10 15:05:15 1      300 kr
7/10 16:21:45 2      Vinnande bud
7/10 17:27:32 1      450 kr
7/10 17:28:41 1      600 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kandlabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6587 EGG CUPS
    one pair, silver, sterling, (k9)CG Hallberg, Gust...//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:40
  • 6701 WALL SCOUNCES
    one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:49
  • 6702 WALL SCOUNCES
    one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:02




Ladda ner broschyr