Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 16033282



*

nr 1603 3282


Kandelabrar

Nysilver, med gravyr. Höjd: 34 cm


Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 mars 2024
kl 19:53:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
4/3 03:28:55 1      Vinnande bud
4/3 17:02:20 1      justering av budtak


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gravyr kandelaber kandelabrar ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 4037 Appliquer
    3 st, rokokostil, mässing. Diameter: 25 cm, höjd: ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 19:48
  • 3070 Ljusstakar
    Ett par, 1800-tal. Höjd: 20 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 18:37
  • 4325 Ljusstakar
    ett par, mässing, Lars Holmström (1894-1959), Sver..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 19:38
  • 4294 Ljusstakar
    ett par, nysilver, höj- och sänkbar. Höjd: 21-27 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 19:18
  • 4199 Ljusstakar
    ett par, silver, Norge. Höjd: 10 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 18:12
  • 4300 Ljusstakar
    Ett par, Stjärnmetall. Höjd: 15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    22 april kl 18:17




Ladda ner broschyr