Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Järnkamin 1364143



*

nr 136 4143


Järnkamin

Lenght: ()


Gefle, H70


Estimate:

100

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday April 8 2002
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/4 15:43:18 1      100 kr
6/4 20:22:41 2      500 kr
7/4 11:56:16 3      200 kr
7/4 16:58:47 4      250 kr
7/4 16:59:23 4      300 kr
7/4 16:59:48 4      350 kr
7/4 17:00:44 4      400 kr
8/4 11:42:00 5      600 kr
8/4 12:00:33 6      hidden*
8/4 12:31:11 7      800 kr
8/4 12:32:05 7      900 kr
8/4 12:35:44 7      1.000 kr


  • Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle järnkamin
  • 7104 PEASANT
    3 pcs, miscellaneous, including gunghäst, wear, da..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:41
  • 7123 Ask
    + sculpture, ”groda”. Height: 4-15 cm,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 pcs, metal. Height: 99 cm,
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:33
  • 7022 BOOKEND
    one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:09
  • 7047 TABLE MATS
    Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:10




Ladda ner broschyr