KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 7322035

nr 732 2035

Knut Irwe

(1912-2002), Sverige

Gouache, Knut Irwe (1912-2002), Komposition, Signerad, ramens innermått: 8, 5x12, 5

Knut Irwe, svensk målare född 1912, död i Göteborg 2002.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 19 december 2011
kl 18:29:38

19/12 15:30:06 1      Vinnande bud

Knut Irwe

Läs mer om Knut Irwe
Gouache