GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Fruktservis 8559363
*
nr 855 9363
Fruktservis
BoFajans, Gefle, Nagg, 13 del
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2013
kl 18:48:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 16:44:14
1
Vinnande bud
28/10 18:16:34
2
150 kr
28/10 18:16:58
2
250 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle nagg svensk keramik
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:18
-
5079 Kaffeservisdelar
25delar, Fyrklöver.
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:02
-
5257 Matservis
ca 55 delar, Rörstrand, Desiré
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:55
-
5274 Matservisdelar
16 delar, Swedish Grace, Louise Adelborg (1885-197..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:06
-
5073 Matservisdelar
ca 20 delar
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:34
*
Fruktservis
nr 855 9363
Fruktservis
BoFajans, Gefle, Nagg, 13 del
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 16:44:14 | 1 | Vinnande bud |
28/10 18:16:34 | 2 | 150 kr |
28/10 18:16:58 | 2 | 250 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: assiett assietter bo fajans bobergs fajansfabrik bofajans dessertservis desserttallrik desserttallrikar efterrättstallrik efterrättstallrikar fruktservis gefle nagg svensk keramik
-
5256 Kaffe/teservis..
38 delar, Blå Blom, Gustavsberg, 6 tekoppar, 17 ka..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:18 -
5079 Kaffeservisdelar
25delar, Fyrklöver.
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19 -
5100 Kaffeservisdelar
6 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:02
-
5257 Matservis
ca 55 delar, Rörstrand, Desiré
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:55 -
5274 Matservisdelar
16 delar, Swedish Grace, Louise Adelborg (1885-197..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:06 -
5073 Matservisdelar
ca 20 delar
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:34