GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 3273323
*
nr 327 3323
Fat
3 st, Keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/9 22:47:04
1
150 kr
11/9 17:03:26
1
400 kr
12/9 19:29:35
2
150 kr
12/9 19:58:56
3
200 kr
13/9 11:04:49
4
400 kr
13/9 11:06:07
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:39
*
Fat
nr 327 3323
Fat
3 st, Keramik
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/9 22:47:04 | 1 | 150 kr |
| 11/9 17:03:26 | 1 | 400 kr |
| 12/9 19:29:35 | 2 | 150 kr |
| 12/9 19:58:56 | 3 | 200 kr |
| 13/9 11:04:49 | 4 | 400 kr |
| 13/9 11:06:07 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:24
-
7186 Kruka
med fat, Kina. Höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:39



