KONST / Litografier / Färglitografi 13914140

nr 1391 4140

Sven Jonson

(1902-1981), Sverige

Färglitografi, Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, numrerad 10/260. Motivet: 25x45, yttermått inklusive ram: 40x59 cm

Sven Jonson, svensk målare född 1902 i Halmstad, död 1981.

Utrop:

300 kr

Såld:

500 kr

måndag 19 april 2021
kl 19:44:28

Sven Jonson

Läs mer om Sven Jonson