KONST / Litografier / Färglitografi 13914241

nr 1391 4241

Maria Boczewska

(f. 1940), Polen

Färglitografi, Maria Boczewska (f. 1940), Polen. "Skutvinter på Djurgården". Signerad, numrerad 226/360. Motivet: 35x26, yttermått inklusive ram: 54x44 cm

Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 19 april 2021
kl 18:24:52

19/4 09:15:46 1      Vinnande bud

Maria Boczewska

Läs mer om Maria Boczewska