KONST / Litografier / Färglitografi 15026027
nr 1502 6027
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Abstrakta figurer. Signerad, färglitografi, numrerad 6/210. Bildmått: 35x22 cm, yttermått inklusive ram: 41x53 cm
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 november 2022
kl 18:26:42
14/11 18:06:30
Acke Oldenburg
Läs mer om Acke Oldenburg