KONST / Litografier / Färglitografi 15026027

nr 1502 6027

Acke Oldenburg

(1923-2005), Sverige

Abstrakta figurer. Signerad, färglitografi, numrerad 6/210. Bildmått: 35x22 cm, yttermått inklusive ram: 41x53 cm

Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 14 november 2022
kl 18:26:42

14/11 18:06:30 1      Vinnande bud

Acke Oldenburg

Läs mer om Acke Oldenburg