KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 13924334

nr 1392 4334

Ernst Goldschmidt

(1879-1959), Danmark

Färgkrita, Ernst Goldschmidt (1879-1959), Danmark. Porträtt av Gunhild Lannerstierna 1916, ej signerad, 82x68 cm, yttermått inklusive ram: 91x77 cm

Ernst Goldschmidt, dansk målare född 1879, död 1959.

Utrop:

700 kr

Såld:

450 kr

måndag 26 april 2021
kl 20:55:37

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

Ernst Goldschmidt

Läs mer om Ernst Goldschmidt