KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 14204080

nr 1420 4080

Einar Forseth

(1892-1988), Sverige

Färgkrita, Förlaga, Landskap. Signerad, daterad 1936-40. Bildmått: 26x33, yttermått inklusive ram: 445 51

Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 27 september 2021
kl 18:27:29

Einar Forseth

Läs mer om Einar Forseth