KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13924553

nr 1392 4553

Axel Olson

(1899-1986), Sverige

Färgetsningar, 3 st, Signerad, numrerad 57/260, oramade lösa blad. Bladets mått: 50x66 cm

Axel Olson, svensk bildkonstnär född 1899, död 1986.

Utrop:

700 kr

Såld:

700 kr

måndag 26 april 2021
kl 19:12:41

Axel Olson

Läs mer om Axel Olson