KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13967003

nr 1396 7003

Pär Gunnar Thelander

(f. 1936), Sverige

Färgetsning, Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 16/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm

Utrop:

300 kr

Såld:

600 kr

måndag 10 maj 2021
kl 18:34:34

Pär Gunnar Thelander

Läs mer om Pär Gunnar Thelander