KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 16495037
nr 1649 5037
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 133/200, "Möte". Bildmått: 36x48 cm, yttermått inklusive ram: 53x67 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 oktober 2024
kl 18:10:20
14/10 17:49:11
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis