KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 16495037

nr 1649 5037

Jorgo Krallis

(f. 1937)

Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 133/200, "Möte". Bildmått: 36x48 cm, yttermått inklusive ram: 53x67 cm

Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 14 oktober 2024
kl 18:10:20

14/10 17:49:11 1      Vinnande bud

Jorgo Krallis

Läs mer om Jorgo Krallis