KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13978134

nr 1397 8134

Staffan Snidare

(f. 1939), Sverige

Etsningar, 5 st, Staffan Snidare (f. 1939), Sverige. "Spår i snön" (71/250), "Trädman" (43/275), "Pyssgränd" (200/275), "Yttersta tvärgränd" (109/325), "Södra bergen" (220/275). Signerade och numrerade. Motivet: ca 4x6 cm, yttermått inklusive ram: 15x18 cm

Staffan Snidare, svensk grafiker och målare född i Stockholm 1939.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 17 maj 2021
kl 18:07:57

Staffan Snidare

Läs mer om Staffan Snidare