KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13978039

nr 1397 8039

Helen Rex

(f. 1954)

Etsning, Helen Rex (f. 1954), Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), "rosen". Motivet: 33x27cm, yttermått inklusive ram: 54x45cm

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 17 maj 2021
kl 20:40:19

Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.