KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15763204
nr 1576 3204
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Gamla Brogatan, gården", Torrnål. Signerad. Bildmått: 24x26 cm, yttermått inklusive ram: 43x43 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 6 november 2023
kl 20:41:38
350 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth