KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13914123

nr 1391 4123

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Etsning, Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Kvistplockare. Signerad, numrerad 145/300. Motivet: 49x63, yttermått inklusive ram: 66x79 cm

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

100 kr - 300 kr

måndag 19 april 2021
kl 19:27:03

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius