KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16359169
nr 1635 9169
Axel Törneman
(1880-1925), Sverige
Etsning, "Madonna", ej signerad, Signerad av Gudrun Törneman. Bildmått: 31x25 cm, yttermått inklusive ram: 58x40 cm
Axel Törneman, svensk konstnär född 1880, död 1925.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 12 augusti 2024
kl 19:01:13
10/8 16:30:13
100 kr
11/8 17:58:53