Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Elefanter 3467650



*

nr 346 7650


Elefanter

Lenght: ()


2 st H14-22, Keramik/konstmassa


Estimate:

100

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday February 7 2005
at 16:00:00


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/2 20:20:38 1      Vinnande bud
7/2 13:04:11 2      150 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv elefant elefanter keramik konstmassa
  • 7104 PEASANT
    3 pcs, miscellaneous, including gunghäst, wear, da..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:41
  • 7123 Ask
    + sculpture, ”groda”. Height: 4-15 cm,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:05
  • 7086 Avspärrningsst..
    4 pcs, metal. Height: 99 cm,
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:33
  • 7020 Blomkonsoler
    9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:33
  • 7022 BOOKEND
    one pair, 1920s. Length: 13 cm, height: 14 cm,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:09
  • 7047 TABLE MATS
    Svenskt Tenn, Sweden, Josef Frank (1885-1967), Aus..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 19:10




Ladda ner broschyr