SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Cigarettetui 16364065
nr 1636 4065
Cigarettetui
silver, Importstämplar. Längd: 9 cm, vikt: 130g ca
Kondition: slitage
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 19 augusti 2024
kl 19:55:24
14/8 14:16:54
600 kr
17/8 13:45:14
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver