LIGHTING / Table lamps / Bordslampa 4162265
*
nr 416 2265
Bordslampa
Lenght: ()
Keramik, 30-tal
Estimate:
100
Auction date:
Monday June 5 2006
at 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37
-
7156 TABLE LAMP
Sten/metall, column. Height: 70 ca,
Auction ends
in two days
19 jan at 18:49
-
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden,
Present: SEK 350
Auction ends
in two days
19 jan at 18:13
*
Bordslampa
nr 416 2265
Bordslampa
Lenght: ()
Keramik, 30-tal
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday June 5 2006 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:37 -
7156 TABLE LAMP
Sten/metall, column. Height: 70 ca,
Auction ends
in two days
19 jan at 18:49 -
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden,
Present: SEK 350
Auction ends
in two days
19 jan at 18:13



